Dyskoteka w Królówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kujawa   
piątek, 29 stycznia 2016 16:28

28 stycznia 2016 roku w Królówce odbyła się dyskoteka ostatkowa. Jak poprzednio, frekwencja dopisała, a atmosferę zabawy i radości potęgowała świadomość, że ferie już od soboty. Mury naszej szkoły gościły wielu uczniów z siedleckich szkół. O wspaniałą i porywającą do tańca muzykę zadbał uczeń naszej szkoły – Adam Miros Adsen.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego. Organizatorem dyskoteki był Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i kulturalna zabawę. Liczymy, że następnym razem będzie nas jeszcze więcej.

Do zobaczenia!

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016 16:28
 
Konkurs Plastyczny "Вот и Россия" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Czmoch   
niedziela, 21 lutego 2016 20:35

Dnia 20 lutego 2016 r. uczniowie: Karolina Grzesiuk z kl. III d, Anita Popławska z kl. I a i Karol Białecki z kl. I d wzięli udział w IV Konkursie Plastycznym "Вот и Россия", którego tematem przewodnim były pamiątki z Rosji.
Pomimo dużej konkurencji Karolina Grzesiuk zajęła I miejsce a Anita Popławska otrzymała wyróżnienie.
Podczas konkursu można było napić się herbaty ze 150-letniego samowara przywiezionego z Tuły.
Uczennicom serdecznie gratulujemy!

relacja fotograficzna

 
Festiwal Literatury Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Mydlak   
wtorek, 20 września 2016 09:19

Serdecznie zapraszamy

W ramach Festiwalu Literatury Kobiet w sobotę 24 września na Salonik Literacki

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w godz.11.00-14.00, podczas którego odbędą się 3 panele

dyskusyjne na przykład: Po co komu literatura popularna? - z udziałem dziennikarzy i pisarek.

Od godz. 17.00 na placu przy fontannie odbędzie się happening, konkurs i parada ulubionych

bohaterów literackich oraz kiermasz książek.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej.

Poprawiony: środa, 21 września 2016 08:27
 
3 h w obradach Parlamentu Europejskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Uczniowie klasy 3 h   
środa, 30 marca 2016 15:04

Kiedy maju 2015 przystępowaliśmy do  Konkursu Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej EUROSCOLA, nie spodziewaliśmy się wygranej. Okazało się, że spośród 17 konkursowych filmów w Polsce nasz był najlepszy!  https://www.youtube.com/watch?v=-_1svBoWMiA

W ramach nagrody, otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Mieliśmy okazję wcielenia się w eurodeputowanych, nawiązania współpracy i wymiany poglądów z młodzieżą (500 osób) i jej opiekunami (40 os.) reprezentującymi 22 państwa członkowskie UE.

Naszą szkołę w programie zaprezentowała Karolina Soczewka. Warto wspomnieć, że choć oficjalnych języków UE jest 24, to podczas młodzieżowych obrad mogliśmy posługiwać się jedynie językiem francuskim, angielskim, niemieckim i włoskim, co stanowiło dodatkowe wyzwanie, ale także dawało możliwość sprawdzenia swych umiejętności lingwistycznych w praktyce. Podczas porannej sesji wysłuchaliśmy administratorów Parlamentu Europejskiego, którzy przybliżyli nam pracę i zagadnienia poruszane przez Parlament Europejski i Wspólnotę Europejską. Głosowaliśmy w różnych sprawach dotyczących Unii Europejskiej, min. Czy UE powinna mieć tylko jeden oficjalny język?. Uczniowie jak i nauczyciele w swoim gronie, wzięli udział w grze EUROGAME. Gra ta polegała na rozwiązaniu, w czteroosobowych zespołach skupiających przedstawicieli różnych państw, testu dotyczącego znajomości Unii Europejskiej, z czego każde pytanie sformułowane było w innym języku. Zabawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji, a przede wszystkim pozwoliła się zintegrować.

Ciekawym punktem naszego programu była praca w komisjach tematycznych, do której przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. W tej edycji EUROSCOLI pytania dotyczyły m.in. praw człowieka w kontekście  bezpieczeństwa, roli Europy czasie imigracji i integracji, zatrudniania młodych ludzi.

Podczas obrad komisji wybieraliśmy swoich przedstawicieli – rzecznika i redaktora. Obrady w komisjach nie należały do najłatwiejszych, gdyż w wielu przypadkach między przedstawicielami państw widoczne były znaczne różnice w ocenie takich zjawisk jak, np. emigracja w UE. Mimo wielu, często sprzecznych ze sobą poglądów, udało nam się wspólnie opracować tematy, które później nasi przedstawiciele prezentowali na sali plenarnej, w popołudniowej sesji. Był czas na dyskusję i pytania do posłów sprawozdawców. Każda z serii pytań kończyła się głosowaniem nad przyjęciem sprawozdania komisji tematycznej. Popołudniowa sesja, a zarazem nasz pobyt w Parlamencie Europejskim zakończył się wieczorem wręczeniem nagród zwycięzcom gry EUROGAME i wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej. Każdy z nas otrzymał również imienny certyfikat uczestnictwa podpisany przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Martina Schulza.

Udział w projekcie EUROSCOLA, był dla nas ogromnym wyzwaniem, dzięki któremu nauczyliśmy się bardzo dużo o Unii Europejskiej. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc i zaangażowanie naszych nauczycieli Pani Profesor Moniki Zienkiewicz, która pomogła nam przy tworzeniu zwycięskiego filmu i Pań Anny Woźniak i Iwony Sierant, które pomogły nam w przygotowaniach do obrad w PE. Osobne podziękowania składamy naszej Wychowawczyni Pani Anecie Rolińskiej-Graczyk za wsparcie   podczas przygotowań jak w czasie wyjazdu.

 

Relację z naszego pobyt w Parlamencie Europejskim możecie zobaczyć TU https://www.youtube.com/watch?v=OuZle6VMtrc

 
Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt rusza z akcją! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kodzis   
niedziela, 02 października 2016 20:03

Drodzy Uczniowie!

Od 3 października Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt organizuje zbiórkę karmy, koców i akcesoriów (miski, zabawki gumowe) dla bezdomnych psów i kotów. Akcja potrwa miesiąc. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na potrzeby Schroniska w Bąkówce, przytuliska dla psów w Sokołowie Podlaskim oraz Siedleckich społecznych karmicieli kotów wolno żyjących (w okolicy nie ma żadnego przytuliska dla kotów, tylko dzięki ofiarności tych osób zwierzaki otoczone są opieką). Bardzo liczę na Wasze zaangażowanie, wrażliwość i pomoc.

Zapraszamy na naszą stronę na facebooku

https://www.facebook.com/szkolnekolo

https://www.facebook.com/hashtag/nakarmpupila?source=feed_text&story_id=690659054420120

Barbara Kodzis  - opiekun koła.

 

 

Poprawiony: wtorek, 04 października 2016 14:34
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 149

 

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi

ul. Prusa 12

08-110 Siedlce

tel.: 25 7943470
fax: 25 7943478
lo2siedlce@wp.pl

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,

że II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł

"Srebrnej Szkoły 2017".

 

 

Za zaangażowanie w projekt edukacyjny

Polskiej Akcji Humanitarnej

w roku szkolnym 2015/2016

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi

im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach

otrzymało tytuł

Szkoły Humanitarnej.